Notebooky, Tablety, Stolní počítače. Trendy a Novinky.

Jaký byl rok 2012 v IT? - Elektronické čtečky: Bublina praskla?

S koncem roku přichází také čas na bilancování roku předcházejícího. Takže jaký byl rok 2012 v oblasti informačních technologií?
 

Prodej čteček elektronických knih překročil v roce 2011 32-milionovou hranici. Všechno nasvědčuje tomu, že na dlouhou dobu zůstane tohle číslo nedostižnou metou.

Očekává se totiž, že do konce tohoto roku se prodá až o 36 procent méňe elektronických čteček, než v roce přAmazon Kindleedcházejícím, což v řeči čísel znamená prodej na úrovni necelých 15 milionů.


Tyto čísla uvádí server The Next Web a pocházejí z odhadů renomované analytické společnosti iSuppli. Společnost navíc předpovídá další dramatický pokles prodeje čteček taky pro rok 2013. V tomhle roce by se jich mělo prodat necelých 11 milionů, co představuje 27-procentni pokles zájmu. V roce 2016 by se měl jejich prodej dostat jen na málo přes sedm milionů, co reprezentuje dvoutřetinový pokles zájmu oproti roku 2011. Na úkor čteček by se měli postupně začít prosazovat univerzálněji použitelné a cenově dostupné tablety.

 

 

Zdroj: SIIT

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit