Notebooky, Tablety, Stolní počítače. Trendy a Novinky.

Přdstavení notebooku Asus EEE PC X101 na Computexu

Vývoj jde dál

Ultrabooky jsou novinkou a přední světoví výrobci, jako je Lenovo, HP, Asus, Toshiba, Sony a další, jejich nabídku neustále rozšiřují. Právě ultrabooky udávají směr ve vývoji přenosných počítačů a kdo chce mít styl, volí pro práci i zábavu právě tyto nesmírné výkonné, rychlé a přitom snadno přenosné přístroje.

Železo pro ženy :-)

Mezi třinácti až patnáctipalcovými notebooky září například výrobek Sony E14 Vaio nabízený v neotřelé a pozornost budící bílé, klasické černé nebo provokativní růžové barvě. Čtrnáctipalcový notebook Sony Vaio E14 díky jemnému zpracování osloví především ženy. Přístroj s LED podsvíceným displejem se může stát ideálním společníkem na cesty, do kanceláře i k domácímu používání. Díky moderním procesorům a rychlé operační paměti jsou notebooky Sony vynikající náhradou stolních počítačů. Mají rychlý a tichý pevný disk s dostatečnou kapacitou, který dokáže mimo jiné zálohovat tisíce fotografií, MP3 skladeb či stovky hodin filmů.

 

 

Stroje pro náročné

Mezi uživatele elitních notebooků se zařadí ten, kdo sáhne po novém modelu od firmy Acer nazvaném Aspire V3-771G-53218G75BDCaii Iron se sedmnáctipalcovým monitorem. Ten už se příliš nehodí pro to, abyste s ním cestovali po městě, ale dokáže naplno nahradit stolní počítač, a to i pro toho, kdo si rád odpočine při hraní počítačových her. Je navíc vybaven Blu-ray Combo mechanikou a rovněž Full HD displejem, takže dokáže uspokojit i náročné filmové fanoušky. Nejen je jistě potěší vnitřní paměť s kapacitou 750 GB, porty s rozhraním USB 3.0 umožňující připojení dalších přístrojů či periferií. Multiformátová čtečka karet je samozřejmostí.

 

Pro ty, kdo hledají designové lahůdky

Zatímco ještě před několika lety byly například elegantní hliníkové notebooky často příliš drahé pro běžného uživatele, teď je výrobci nabízejí stále častěji. Jedním z takových designově povedených přístrojů je například model HP Pavilion m6-1010ec. Určitě zaujme poměrem mezi cenou a tím, co dokáže. Jeho hliníkový kryt skrývá dvoujádrový procesor AMD s frekvencí 2,7 GHz, 4 GB operační paměti a velký 750GB disk. Díky kartě AMD Radeon 7670M zvládne veškeré domácí činnosti a nelekne se ani hraní her. Tento notebook s úhlopříčkou o velikosti 15,6 palce se tak může stát plnohodnotnou domácí náhradou stolního počítače, který se sebou snadno můžete vzít i na cesty. Oko potěší pohled na elegantní zakřivení víka displeje, stříbrné rámečky po bocích či stříbrně rámovaný touchpad. Rádi byste něco barevnějšího? V tom případě by vás mohl zaujmout červený čtrnáctipalcový model DELL Inspiron N411z, který je díky své velikosti snadno mobilní a přitom se na jeho výkon rovněž můžete spolehnout.

Podkategorie