Notebooky, Tablety, Stolní počítače. Trendy a Novinky.

Konstruktéři Kinectu plánují uvést na trh kompaktní 3D senzor, který se vejde do smartphonu.

Rozměry senzoru umožňují integraci do tabletů, televizí, laptopů a jiné spotřební elektroniky.

PrimeSense, firma která vyrábí 3D snímací technologii používanou v Microsofťáckém Kinectu,  plánuje uvést na trh kompaktní 3D senzor, kterí se vejde do různých spotřebních zařízení.

"Capri 1.25 embedded 3D senzor je velký přibližně jako jedna desetina senzoru z momentálně vyráběné generace 3D senzorů od PrimeSense", oznámila v Úterý v tiskové zprávě Izraelská společnost. "Capri má vylepšený 3D snímací algoritmus", oznámili.

Společnost představí nový senzor na mezinárodní výstavě CES v Lednu a očekává, že bude mít vzorky pro výrobce připravené v polovině roku 2013.

Žádná cena zatím nebyla oznámena, ale PrimeSense označilo senzor za nizko-nákladový. Společnost doufá, že její senzor Kinect for Microsoft´s XBox 360
bude integrován v budoucích laptopech, televizích, tabletech, smartphonech a ostatní spotřební elektronice.

Analytici věří, že mobilní trh se zajímá o tyto senzory, hlavně pro jejich potenciál v rozvoji uživatelských rozhraní.

"Patentová nadvláda Applu na poli dotykově založených uživatelských rozhraní odradila konkurenci od inovace v téhle oblasti", řekl ve Středu Malik Saadi, hlavní analytik Informa Telecoms & Media. "Mnoho prodejců se poohlíží po alternativách, jako bezdotykové rozpoznávaní gestikulace (touch-free gesture recognition), technologie, kterou umožňují právě 3D senzory", řekl.

"Například, Samsung plánuje nasadit technologii rozpoznávání gestikulace příští rok, nebo krátce nato", řekl.

Výrobce mobilních čipu Qualcomm nedávno oznámil, že získal určitá aktiva firmy EPOS Development, která je autorem ultrazvukové poziční technologie, schopné zpracovat jako vstupní údaje také technologii rozpoznávání gest. Qualcomm plánuje zahrnout některé technologie EPOSu do jejich Snapdragon SoC (system on a chip)  platformy, která je používaná v mnoha smartphonech.

"Rozpoznávaní hlasu a gest je klíčem k budoucnosti smartphonů", řekl Saadi. "Kombinace doteku, rozpoznávání hlasu a gestikulace velmi pravděpodobně povede k úžasnému uživatelskému zážitku a vývoji inovativních aplikací", řekl.

"Každá snaha o přidání nových možností uživatelského rozhraní je velmi důležitá, od doby kdy smartphony vypadají stejně, jako homogenní monoblok s dotykovou obrazovkou, což je momentálně dominantní dizajn v průmyslu", řekl Ben Wood, šéf výzkumu v telekomunikační analytické skupině CCS Insight.

"Když tento module (nový 3D senzor od PrimeSense) umožní nové, inovativní uživatelské zážitky, pak to bude určitě velmi zajímavý vývoj pro výrobce telefonů a tabletů, a taky pro výrobce ostatní spotřební elektroniky, protože gestikulace se stává velmi důležitým způsobem interakce se zařízeními", řekl Wook.


 

Zdroj: ITWorld

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit