Notebooky, Tablety, Stolní počítače. Trendy a Novinky.

Škodlivý malware v mobilních zařízeních: "Je to zlé, ale v roce 2013 to bude ještě horší."

Společnost Eset, zabývající se virovou a internetovou bezpečností, předpovídá, že infekce na Androidu budou příští rok růst, protože stále více lidí používá svoje smartphony na e-banking. Pokud patříte mezi použivatele mobilního operačního systému Android od Google-u a obáváte se o bezpečnost svého smartphonu, nejbližší měsíce vám na klidu asi nepřidají.

"Jako hlavní trend pro rok 2013, předpokládáme exponenciální nárůst mobilního škodlivého malware-u," uvedl výrobce bezpečnostních software-u Eset, ve svém trend reportu pro rok 2013 (PDF).

Smartphone Security"Za zvýšením zájmu Cyber kriminálníků o mobilní trh, je nárůst počtu smartphonu, bežících na Androidu, a jejich narůstající používání na peněžní operace," uvedl Eset. Objem malware-u tvořeného pro mobilní zařízení je přímou reakcí na rychlost
jakou se technologie adaptuje, vyplývá z reportu Eset-u. "Pokud trh roste a technologie se zlepšují, a uživatelé ukládají na zařízení citlivé informace bez zavedení nutných bezpečnostních opatření, je logické očekávat, že cyber zločinci se pokusí ze situace profitovat pomocí různých počítačových hrozeb".

Správa Esetu dále uvádí, "Je to přímá paralela tomu, co se stalo na osobních počítačích, ale tam se to odehrálo mnohem pomaleji a v delším časovém období."

Správa uvádí že Android má momentálně 64% podíl na trhu smartphonu, v porovnání s 43% podílem v roce 2011. "Jak narůstá trhoví podíl Androidu a lidé ho používají stále víc a víc na ukládání osobních a firemních informací, nebo na bankovnictví a podobné služby, cyber kriminálníci vyvíjejí víc malware-u aby se dostali k informacím, a získali nelegální příjmy."

Specialisté z Esetu předpovídají, že příští rok bude 530 milionů lidí používat svoje bankovní služby ve svém smartphonu; to je 76% nárůst oproti roku 2011, kdy jen 300 milionů lidí používalo bankovnictví v mobilu.


Nejčastější způsoby zneužitý mobilních zařízení.

Eset uvádí taky tři nejčastější způsoby práce malware-u. Velké množství malware-u (40%) tajně připojí svoje oběti do Prémiových SMS služeb. Asi třetina (32%) škodlivých aplikací změní zařízení na zombie, které může být ovládáno zlodějem. Víc jak čtvrtina (28%) škodlivých aplikací krade informace ze smartphonu.

"Šíření zhoubného malware-u přes infikované web stránky bude taky pokračovat v růstu v roce 2013," předpokládá Eset.

 

 

Zdroj: ITWorld
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit